Jak vidím svůj další život

Nedokážu žít v prázdnu. V každé etapě života jsem si našla něco, co mi pomohlo žít s chutí a radostí. To je můj přístup k životu. Chápu, že spousta lidí nemá tu možnost, já jsem vděčná, že ji mám. Mám dobré rodinné zázemí a jsem zdravá. Ale záleží také na přístupu k životu. A na využití možností.

Po předčasné smrti mého manžela jsem si splnila sen a vystudovala vysokou školu. Když jsem před jedenácti lety ovdověla, změnil se od základů můj život. Nejprve jsem napsala knihu o svém muži, kterým byl charizmatický a skvělý herec Jiří Kodet. Kniha o manželovi, byla pro mne určitou formou terapie. Aspoň částečně mi pomohla vyrovnat se s odchodem muže, po jehož boku jsem prožila 36 let. Dalším krokem bylo studium. Po úspěšném absolvování vysoké školy CEVRO Institut a získání bakalářského a magisterského titulu jsem svůj život nasměrovala do neziskového sektoru, který mne oslovil už předtím a dokonce moje bakalářská práce byla na téma „Nadace a jejich specifika“. Z toho důvodu jsem přijala další výzvu a nastoupila do NF Domácí anděl, který chce pomáhat chronicky nemocným pacientům, aby se díky telemedicíně léčili v domácím prostředí pod dohledem lékařů.

Dalším mým směrováním v posledních letech je cestování, navštívila jsem Čínu, o které navíc je moje magisterská diplomová práce / můžete si ji přečíst na mém blogu těchto stránek/, Mongolsko, New York kde jsem pátrala po stopách svého dědečka. Chtěla jsem najít své kořeny. Dědeček se sice vrátil zpátky, ale za velkou louží zůstala půlka jeho rodiny – jeho bratr i sestra. Vydala jsem se k soše Svobody a na Ellis Island, kde je kolem dokola zábradlí a i na něm jsou jejich jména. Našla jsem nejen svého dědečka, ale i jeho bratra, další své příbuzné. Splnila jsem si také další sen a plavila se na lodi v Karibiku. Další moje cesta asi povede do Afriky, pokud to zvládnu nejen finančně ale také fyzicky.


Komentáře nejsou povoleny.